23 listopad 2021

Bartoszyce/Bezledy: Zanim wpadł w ręce policjantów wpadł do rowu

fot. KPP w Bartoszycach
Był pijany i nie miał uprawnień, a do tego nie zachował należytej ostrożności i wjechał VW do przydrożnego rowu. 37 – latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Czeka go odpowiedzialność za przestępstwo i dwa wykroczenia.
REKLAMA

Wczoraj, (22.11.21r.), około godz. 10:00 policjanci z bartoszyckiej drogówki interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło na trasie Bezledy – Granica Państwa. Okazało się, że 37 – letni mężczyzna kierujący dostawczym VW wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci ustalili, że powodem zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Okazało się ponadto, że 37 – latek jest kompletnie pijany, a do tego nie ma uprawnień do kierowania. W organizmie mieszkańca gminy Górowo Iławeckie krążyły ponad 2 promile alkoholu.

Pijanym za kierownicą kodeks karny przewiduje dotkliwe konsekwencje, łącznie z karą pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością dla pijanych za kierownicą jest obowiązkowe świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł i zakaz kierowania na okres co najmniej 3 lat.

Kolejne konsekwencje wobec 37 – latka przewiduje kodeks wykroczeń. Za kierowanie bez uprawnień i niezachowanie należytej ostrożności w postępowaniu przed sądem grozi mu kara grzywny do 5000 zł.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bartoszycach