25 listopad 2021

Bartoszyce: Groził pracownicy drogerii - był poszukiwany

fot. KPP w Bartoszycach
Jest dobrze znany miejscowym policjantom. Odbywał już kary pozbawienia wolności zarówno za przestępstwa, jaki i wykroczenia. Teraz ma do odbycia 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo uszkodzenia ciała i dlatego był poszukiwany. Unikał policjantów przez ostatni miesiąc. Wczoraj kryminalni ustalili, że mężczyzna pasujący do rysopisu 48 – latka groził pracownicy drogerii pozbawieniem życia. Ich kolejne ustalenia doprowadziły do zatrzymania mężczyzny ukrywającego się w mieszkaniu znajomych. 48 – latek usłyszał zarzut gróźb karalnych i trafił do policyjnej celi. Czeka go 8 miesięcy za kratami i kolejna sprawa w sądzie.
REKLAMA

W środę, (24.11.21r.) kryminalni z Bartoszyc ustalili, że w jednej z miejskich drogerii grożono pracownicy. Policjanci przyjęli od kobiety zawiadomienie i zabezpieczyli zapis monitoringu. Na nagraniu rozpoznali doskonale znanego z wcześniejszych spraw 48 – latka. Ich kolejne działania doprowadziły się do ustalenia miejsca przebywania mężczyzny. Ukrywał się w domu znajomych. Ci na dźwięk pukania do drzwi zgasili światła w domu, zasłonili okna i udawali nieobecność. Policjanci nieoczekiwanie dla domowników weszli do mieszkania przez uchylone drzwi balkonowe i zastali tam leżącego na podłodze 48 – latka, któremu od razu założyli kajdanki.

Mężczyzna już wczoraj usłyszał zarzut gróźb karalnych, do którego się nie przyznał. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

48 – latek trafił do policyjnej celi skąd przewieziony został do zakładu prawnej izolacji, aby odbyć tam karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo uszkodzenia ciała.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bartoszycach