14 październik 2021

Od piątku zmiany w kursowaniu pociągów Kolei Małopolskich z powodu remontów

fot. PAP
Od piątku nastąpią zmiany w kursowaniu większości pociągów Kolei Małopolskich spowodowane prowadzonymi pracami remontowymi na torach lub budową nowych dróg w Krakowie. Największe dotkną połączenia Kraków – Wieliczka, które będzie wstrzymane na miesiąc.
REKLAMA

Jak poinformował samorządowy przewoźnik Koleje Małopolskie, od piątku do 16 listopada br. zostanie wstrzymane kursowanie pociągów na odcinku Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej SKA1 pomiędzy stacjami Kraków Główny – Wieliczka Rynek-Kopalnia.

Konieczność wprowadzenia przerwy w ruchu pociągów wynika z prac przy przebudowie stacji Kraków Bieżanów, która czasowo uniemożliwi wjazd na linię kolejową nr 109 prowadzącą do Wieliczki.

„Ze względu na skalę utrudnień, a także czas ich trwania w okresie przerwy w ruchu za wszystkie pociągi na ww. odcinku wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa według specjalnego rozkładu jazdy” - zakomunikował przewoźnik.

Zostaną uruchomione dwa rodzaje kursów ZKA – obsługujące wszystkie stacje i przystanki pośrednie dotychczas obsługiwane przez pociąg (z wyjątkiem przystanku Wieliczka Bogucice) oraz szybkie kursy bezpośrednie z Wieliczki do Krakowa Głównego.

Kursy obsługujące wszystkie stacje i przystanki będą kursować przez cały dzień z częstotliwością co 30 minut. Kursy "szybkie" będą jeździć w szczytach przewozowych (6:00 - 9:00, 15:00 - 19:00) z częstotliwością co 10 minut, natomiast w pozostałej części dnia - co 30 minut.

Dodatkowo kursy "szybkie" będą zatrzymywać się na przystankach komunikacji miejskiej, które są najważniejszymi węzłami przesiadkowymi na trasie przejazdu: Prokocim Szpital (ul. Wielicka), Bieżanowska (ul. Wielicka) oraz Plac Inwalidów (al. Słowackiego/al. Mickiewicza).

Ponadto, od godz. 14:00 w piątek wprowadzona zostanie zmiana peronów na stacjach Kraków Płaszów i Kraków Bieżanów oraz przystanku Kraków Prokocim. Na stacji Kraków Płaszów pociągi będą zatrzymywać się przy peronach III i IV (wg nowej numeracji).Na przystanku Kraków Prokocim pociągi w obu kierunkach będą korzystały z peronu II. Na stacji Kraków Bieżanów pociągi w obu kierunkach będą korzystały z peronu I.

Od piątku do 21 października nastąpią też dodatkowe nocne i dzienne przerwy w kursowaniu pociągów na odcinku Kraków Główny – Podłęże. Nastąpią one w godzinach 9:00 - 14:00 (włącznie z weekendem) oraz w nocy w okresie 15/16 - 20/21 października (22:00 - 5:00).

Od piątku nastąpi zmiana rozkładu jazdy wybranych pociągów na liniach SKA2 i SKA3 spowodowana prowadzonymi pracami na budowach drogi S52 (Północnej Obwodnicy Krakowa), wiaduktu pomiędzy os. Piastów a Batowicami oraz przebudową al. 29-go Listopada w Krakowie. Zmiany te będą obowiązywać do 22 października.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bartoszycach