4 listopad 2021

Warmińsko-mazurskie: w szpitalach regionu przebywa 199 chorych z COVID-19

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:MECTA_spECTrum_ECT.jpg#/media/File:MECTA_spECTrum_ECT.jpg
W szpitalach na Warmii i Mazurach przebywa w czwartek 199 osób z COVID-19, w tym 24 pacjentów podłączonych do respiratorów. W związku ze wzrostem liczby zakażeń i hospitalizacji przywracane będą kolejne oddziały covidowe – podały służby wojewody.
REKLAMA

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek przekazał PAP, że w szpitalach regionu zajętych jest 199 z dostępnych ogółem 425 łóżek covidowych, w tym 24 z 62 respiratorów.

Przypomniał, że osoby z COVID-19 są hospitalizowane w szpitalach tymczasowych w Szczytnie i Nidzicy, szpitalach powiatowych w Ostródzie i Lidzbarku Warmińskim, w szpitalu miejskim w Elblągu i w szpitalu dziecięcym w Olsztynie.

"Obecnie zajętych jest blisko 47 proc. łóżek covidowych i 39 proc. respiratorów, więc ten bufor bezpieczeństwa cały czas jest. Tak jak w przypadku poprzednich fal koronawirusa, staramy się wyprzedzać sytuację, czyli tworzyć więcej miejsc w szpitalach niż przybywa chorych. Ponieważ rośnie liczba zakażeń i hospitalizacji, więc przywracamy oddziały covidowe" – powiedział rzecznik.

Według Guzka w najbliższym czasie takie oddziały mają powstać w szpitalu wojskowym w Ełku i w szpitalach w Bartoszycach, Braniewie i w Nowym Mieście Lubawskim.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że na Warmii i Mazurach wykryto 673 nowe przypadki zakażeń koronawirusem, dwie osoby zmarły na COVID-19, a dziewięć z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. W regionie na kwarantannie przebywa ponad 13,2 tys. osób.(PAP)

Autor: Marcin Boguszewski

mbo/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bartoszycach