5 listopad 2021

Warmińsko-mazurskie: przez tydzień podwoiła się liczba zgonów i prawie podwoiła liczba zakażonych COVID-19

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:COVID-19_Nurse.jpg#/media/File:COVID-19_Nurse.jpg
W piątek w woj. warmińsko-mazurskim zanotowano 614 zakażeń koronawirusem, co oznacza, że w porównaniu z zakażeniami z piątku w poprzednim tygodniu prawie podwoiła się liczba zakażonych COVID-19. Wolniej rośnie liczba osób podłączonych do respiratorów.
REKLAMA

W piątek w regionie zanotowano 614 nowych zakażeń koronawirusem, a w szpitalach przebywa 237 osób – poinformował PAP rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Przed tygodniem zakażeń było 340, a w szpitalach leczono 156 osób. "Wolniej wzrasta liczba chorych wymagających pomocy respiratora, przez tydzień ta liczba wzrosła o 3 osoby, z 25 pacjentów do 28" – podał Guzek.

W piątek z powodu koronawirusa lub koronawirusa i chorób współistniejących zanotowano w regionie 8 zgonów, w miniony piątek zmarły 4 osoby. Przed rokiem 5 listopada w woj. warmińsko-mazurskim także zmarło 8 osób.

W porównaniu z sytuacją sprzed 2020 r. liczba zakażonych jest mniejsza. Guzek podał PAP, że przed rokiem 5 listopada zanotowano w regionie 795 zakażeń, a do respiratorów było wówczas podłączonych 42 pacjentów. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bartoszycach