9 wrzesień 2022

Uderzył żonę na oczach syna. Chłopiec wezwał pomoc. Policjanci zatrzymali agresora

zdjęcie: Uderzył żonę na oczach syna. Chłopiec wezwał pomoc. Policjanci zatrzymali agresora / pixabay/6271036
Nikt nie może być bity i poniżany. Takie zachowanie, zwłaszcza ze strony najbliższych zasługuje na stanowczy sprzeciw. Niestety, nie zawsze tak jest. Ofiary przemocy domowej bardzo często cierpliwie i w ukryciu znoszą zadawany im przez oprawcę ból. Brak ich sprzeciwu wynika z różnych przyczyn. Wstyd, strach o przyszłość, przywiązanie, czy brak wiary w to, że jest szansa na inne, lepsze życie, to tylko część tych powodów. Dzięki odpowiedniej reakcji dziecka, które nie pozwoliło na przemoc wobec matki, policjanci zatrzymali 35 – latka. Mężczyzna był ponadto poszukiwanym.
REKLAMA

W czwartek, (8.09.22r.) wieczorem do jednego z bartoszyckich mieszkań wrócił mąż i ojciec. Był po alkoholu. Doszło do awantury małżonków. Dyżurny bartoszyckiej jednostki policji otrzymał krótkie zgłoszenie: „tata bije mamę”. Policjanci pilnie interweniowali pod wskazanym adresem. Zastali w nim 36 – letnią kobietę i przestraszone całą sytuacją dzieci. Kobieta uskarżała się na ból głowy. Została zbadana przez zespół ratowników medycznych – nie wymagała hospitalizacji. Mężczyzna wrócił do mieszkania w czasie interwencji, był po alkoholu, a o awanturę oskarżał żonę. Dla zapewnienia bezpieczeństwa kobiety i dzieci istniała konieczność zatrzymania 35 – latka. W trakcie sprawdzania jego danych w policyjnym systemie okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Rodzina została objęta procedurą Niebieskiej Karty. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Trwają policyjne czynności w tej sprawie.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Bartoszyce
9.5°C
wschód słońca: 06:49
zachód słońca: 17:59
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bartoszycach

kiedy
2022-10-18 19:00
miejsce
WIRAŻ Pub, Bartoszyce, ul. Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-03 20:00
miejsce
Bartoszycki Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-27 19:00
miejsce
Bartoszycki Dom Kultury,...
wstęp biletowany