12 listopad 2021

Bartoszyce/Bisztynek: Dzielnicowi zatrzymali dwóch sprawców przestępstw

Znają doskonale swoje rejony służbowe i ich mieszkańców, zgłasza tych, wobec których w przeszłości interweniowali. Nie odwracają wzroku, gdy widzą, że łamane jest prawo i zawsze reagują zdecydowanie i profesjonalnie. Tym razem w pościgu zatrzymali 58 – latka, który na ich widok uciekał swoim Volvom, a później pieszo. Mężczyzna był pijany i miał zakaz kierowania, o którym doskonale wiedzieli dzielnicowi. Wiedzieli też, o zakazie kierowania, jaki ma 74 – latek, który pomimo tego jeździł swoim Ursusem po okolicy, w której mieszka. Mieszkańcy gm. Bisztynek odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa.
REKLAMA

W czwartek, (11.11.21r.), dzielnicowi z Posterunku Policji w Bisztynku w trakcie obchodu rejonów służbowych zatrzymali dwóch sprawców przestępstw. Przed godz. 13:00 w jednej z gminnych miejscowości zauważyli znanego z wcześniejszych interwencji 74 – latka kierującego Ursusem. Dzielnicowi doskonale wiedzieli, że mężczyzna ma zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Okazało się nawet, że ma dwa takie zakazy, orzekane w związku z wcześniejszym jego kierowaniem ciągnikiem po alkoholu. Tym razem mężczyzna był trzeźwy. Jego Ursus nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC, o czym zostanie poinformowany Fundusz Gwarancyjny. 74 – latek z gminy Bisztynek odpowie przed sądem za przestępstwo naruszenia sądowego zakazu, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejnego znanego sobie mężczyznę, około godz. 16:00 dzielnicowi zauważyli w innej gminnej miejscowości. Mężczyzna odjeżdżał spod sklepu. Policjanci ruszyli za nim dając mu sygnały świetlnei dźwiękowe do zatrzymania. Mężczyzna zignorował policjantów i uciekał, wjechał w posesję i chciał uciec pieszo. Został zatrzymany w bezpośrednim pościgu. 58 – latek był pijany. W jego organizmie krążyło ponad 1,2 promila alkoholu. W trakcie sprawdzania jego danych w policyjnych systemach policjanci potwierdzili posiadane informacje o wydanym mu sądowym zakazie kierowania pojazdami mechanicznymi. Mieszkaniec gminy Bisztynek popełnił trzy przestępstwa, tj. naruszenie sądowego zakazu, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bartoszycach