24 listopad 2021

Bartoszyce: Nie ma zgody na krzywdzenie kogokolwiek, a zwłaszcza dzieci

Są bezbronne. Potrzebują opieki, bezpieczeństwa i miłości. Niestety, niejednokrotnie nie mogą na to liczyć w rodzinnym domu. Nie oznacza to wcale, że krzywdzonym dzieciom nie można pomóc. Wystarczy patrzeć i widzieć, a nie udawać, że wszystko jest w porządku, czy stwierdzić, że „to nie moja spawa”. Nie reagujesz – akceptujesz! Dzięki prawidłowej reakcji nauczycielki ojciec trojga małych dzieci musiał wyprowadzić się z domu. W sprawie znęcania się mężczyzny nad dziećmi prowadzone będzie dochodzenie.
REKLAMA

We wtorek, (23.11.21r.) dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach otrzymał informację z jednej ze szkół w powiecie, że w rodzinie trojga uczniów może dochodzić do przemocy fizycznej. Dzielnicowy od razu pojechał do szkoły, gdzie w rozmowie z nauczycielką ustalił, że od pewnego czasu zauważyła zmianę w zachowaniu dzieci. Stały się nerwowe, płaczliwe, wycofane, spięte i przestraszone. Nauczycielka nie zbagatelizowała niepokojących sygnałów. Zaufanie, jakim jest darzona przez dzieci pozwoliło jej dowiedzieć się, co jest przyczyną takiej zmiany w ich zachowaniu. Dzieci opowiedziały, że ojciec bije i krzyczy…

Kolejnym krokiem dzielnicowego była wizyta w domu rodziny. Matka dzieci miała wiedzieć tylko o pojedynczych przypadkach stosowania przemocy. Nie zgłaszała tego faktu, bo bała się odebrania dzieci.

Dzielnicowy wydał wobec ojca dzieci nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się w jego okolicę. Wdrożono procedurę Niebieskiej Karty. Przyjęto zawiadomienie o przestępstwie znęcania się nad rodziną. W tej sprawie prowadzone będzie dochodzenie. Za przestępstwo znęcania się fizycznego i psychicznego nad osobą najbliższą grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bartoszycach